סקוט נואל

5 דקות

5 דקות

עבדתי בשקדנות על המחשב במשרד הביתי שלי כשבתי בת השנתיים וחצי, ווילו, ניגשה לשולחן שלי וחטפה ערימה של תמונות שהשארתי בחוסר זהירות בטווח ידה. התמונות האלה של אחותה הגדולה וחברה שלה נשלחו אלינו מאמה של החברה, ולהחליף את התמונות האלה יהיה לא נוח אם לא בלתי אפשרי.

בהתחשב בשלב ההתפתחותי של ווילו – שבו "להסתכל" בתמונות עלול לכלול קיפול, קריעה וצביעה שלהם – הגבתי מתוך פחד וקפצתי מהכסא כדי להציל את התמונות מילדת-הפרא!

ווילו חשה שאני הולך לסכל את הרצון החופשי שלה, אז היא הלכה במהירות לצד השני של הבית. כשהגעתי אליה, היא הבינה שהיא לכודה, והיא חצי התכווצה כנגד הקיר. היא נראתה כאילו היא חצי מאמינה שהרצון שלה לבדו יעצור אותי מלהשתמש בכוח ובגודל שלי כדי לקחת ממנה את התמונות.

ואולי זה היה נכון.

עצרתי במקום והתבוננתי במחשבות שלי. לעזאזל! אני רק רוצה לקחת את התמונות האלה ממנה כדי שאוכל לחזור לעבוד. אין לי זמן לזה!

אז הסתכלתי על העיניים שלה. יוקדות ומתריסות, אך גם פגיעות ופוחדות. משהו זז בתוכי וממש ראיתי אותה. ראיתי מעבר להתרסה שלה אל היופי של האש שלה. ונכנעתי. לא לרצון שלה, אלא לרצון של החיים עצמם, שהיה ועדיין כל כך חי בתוכה. הגוף שלי נרגע, המחשבות שלי השתחררו מהחסימה, ליבי נפתח, ופתרון פשוט ריחף ברכות אל תודעתי כמו סביון ברוח הקלה.

"את רוצה להסתכל בתמונות ביחד עם אבא?"

היא הנהנה לאט בזמן שהיה אפשר לראות את המתח נשטף מגופה והיא הושיטה לי את התמונות ברצון. כרעתי ברך והיא עמדה לידי בזמן שדפדפתי בתמונות. היא שאלה אותי, "מה זה?" בערך חמישים פעמים, ועניתי בערך חמישים פעמים.

ברגע מסוים שמתי לב לשערה הרך של ילדתי האהובה על הכתף שלי בזמן שדיברתי. הייתי מודע לגמרי שהייתי שומע עכשיו את הבכי שלה אם לא הייתי מבורך בשינוי ההשקפה הזה.

תוך חמש דקות הייתי בחזרה ליד השולחן שלי… חמש דקות!

חמש דקות של כניעה לאהבה מנעו מי-יודע-כמה דמעות ומי-יודע-כמה פגיעה באמון?

חמש הדקות האלה הביאו לי אחר צהריים מלא בשלווה פנימית ולב שמח.

————————————————————————————————————————

סקוט נואלאם אתם רוצים לקרוא את המאמר תלחצו כאן.

סקוט נואל הוא מאמן הורים וסופר. באתר שלו, enjoyparenting.com, סקוט מציע מגוון כלים ותמיכה להורים חדשניים. הוא חי בפורטלנד, אורגון עם זוגתו בת' נואל ושתי בנותיו.

תגובה 1 בנושא “5 דקות

סגור לתגובות.