עוד מאמרים

רשימה של קישורים למאמרים שכבר תורגמו לעברית או נכתבו בעברית באתרים אחרים.

סוף סוף חופשי, בית הספר סאדברי ואלי – דניאל גרינברג

מי צריך בית ספר? – דני לסרי

תקשורת לא אלימה (תקשורת מקרבת) 1/4 – מארשל רוזנברג

תקשורת לא אלימה (תקשורת מקרבת) 2/4 – מארשל רוזנברג

תקשורת לא אלימה (תקשורת מקרבת) 3/4 – מארשל רוזנברג

תקשורת לא אלימה (תקשורת מקרבת) 4/4 – מארשל רוזנברג

החינוך אסור – קראתי הרבה מאמרים על הבעיות במערכת החינוך, ראיתי גם הרבה סרטונים. זה סרט באורך מלא שהוא By far הניתוח הכי מקיף שאי פעם תראו על מערכת החינוך. הסרט משלב ראיונות עם עלילה וקטעי אנימציה. תראו אותו בהמשכים, תראו אותו ברצף, העיקר שתשבו לראות אותו. תודות מיוחדות לטל גרופר ולאנדרו נויחוביץ' שהשקיעו מספר חודשים מהחיים שלהם בשביל לתרגם את הסרט!

ביל סטריקלנד מבצע שינוי עם מצגת שקופיות – הרצאה מ Ted 2002 עם למעלה מ 400,000 צפיות, על המסע של ביל סטריקלנד להקמת בית ספר משנה חיים בתוך שכונת מצוקה. ראיתי את הסרטון הזה כבר כמה פעמים, והוא מדהים כל פעם מחדש.

לשנות את פרדיגמת החינוך – סרטון שמשלב בין קן רובינסון ל – RSAnimate. חוכמה ויופי!

דן אריאלי בפני ועדת החינוך – דן אריאלי, שההרצאות שלו ב TED נצפו על ידי מיליוני בני אדם, מגיע לדיון בכנסת על שכר דיפרנציאלי למורים.

ג'ורג'ט מולהייר: הטרגדיה של בתי היתומים – בתי היתומים הם יקרים, ועלולים לגרום נזק בלתי הפיך מנטאלי ופיסי כאחד לחוסים בהם — אם כך מדוע הם עדיין כל כך נפוצים? ג'ורג'ט מולהייר, בהרצאת TED, מתארת בחומרה את הטרגדיה של בתי היתומים ודוחקת בנו להפסיק להסתמך עליהם, על ידי מציאת דרכים חלופיות לתמוך בילדים במצוקה.

מכתב פתוח מתלמידי ישראל למורים – זהו מכתב פתוח מאיתנו, תלמידים ישראלים, לכל המורים וההורים. זהו מכתב מחאה כנגד מערכת החינוך האלימה, המסרסת, המטמטמת והאנטי-דמוקרטית, שכופים אותה עלינו. שיטה זו היא לדעתנו אחד הגורמים העיקריים למצב הרעוע בו נמצאים המדינה ותושביה. זהו מכתב ובו דרישת חופש וזכויות שוות לכל האנשים, ללא הבדל גיל, מכתב שהוא חלק ממאבק שמטרתו השגת חופש לילדים בישראל, ולמען תרבות שתעודד דמוקרטיה ומחשבה עצמאית.

2 תגובות בנושא “עוד מאמרים

    1. היי שיר, כדי לראות את התרגום צריך ללחוץ על המלבן עם השני פסים בתחתית הסרטון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *